TARİHÇE

TARİHÇE

ŞİRKETİMİZİN KURUCUSU OLAN ZEKİ KEBECİ TİCARET HAYATINA 1988 YILI EKİM AYI’NDA UZUN SOKAKTA “KEBECİ ZAHİRE” ADINDA KURMUŞ OLDUĞU İŞYERİ İLE BAŞLAMIŞTIR. 1990 YILINA KADAR SADECE ZAHİRE İŞİ YAPAN ZEKİ KEBECİ BU YILDAN İTİBAREN YENİ BİR SEKTÖRE ADIM ATARAK “KEBECİ MARKET” ADI ALTINDA ZAHİRE DÜKKANI YANINDA AÇTIĞI YENİ BİR İŞYERİ İLE TİCARET HAYATINA DEVAM ETMİŞTİR. UZUN YILLAR ZAHİRE VE MARKETİ BİR ARADA YÜRÜTTÜKTEN SONRA 2000 YILINDA GİYİM VE MOBİLYA SEKTÖRÜNE ATILMAYA KARAR VERMİŞ ARDINDAN DA UZUN SOKAKTA KEBECİ GİYİM VE KEBECİ MOBİLYA MAĞAZALARINI AÇMIŞTIR.
SEKTÖRÜN GENİŞLEMESİ VE GENİŞLEYEN SEKTÖRLE BERABER MÜŞTERİ KİTLESİNİN ARTMASI NEDENİYLE KEBECİ MARKET TALEBE CEVAP VEREMİYOR VE YETERLİ GELMİYORDU. DAHA RAHAT HİZMET VEREBİLMEK AMACIYLA LİMİTED ŞİRKETE DÖNÜŞEN KEBECİ, 14 EKİM 2005 TARİHİNDE ÜÇ KATLI MAĞAZASINDA “KEBECİ ALIŞVERİŞ MERKEZİ” OLARAK MÜŞTERİLERİNE KAPILARINI AÇMIŞ, BÖYLECE MARKET, GİYİM, HALI VE MOBİLYA MAĞAZALARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLAMIŞTIR.
KEBECİ, İLERLEYEN YILLARDA GELİŞEN VE BÜYÜYEN KASTAMONUMUZA YAKIŞIR BİR HİZMET SUNABİLMEK İÇİN 6 TEMMUZ 2013 TARİHİNDE İNÖNÜ MAHALLESİ TOSYA KAVŞAĞI ÜZERİNDE 32 KONUT VE 3000M2’LİK İŞYERİNDEN OLUŞAN PROJESİNİ TAMAMLAYARAK ALIŞVERİŞ MERKEZİNİN 2. ŞUBESİNİ AÇMIŞTIR. BÜYÜK OTAPARKI, SERVİS HİZMETİ VE GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİYLE HİZMET VEREN ŞUBE MAĞAZASI BÜNYESİNE 2015 YILI MAYIS AYINDA RESTAURANT BÖLÜMÜ İLAVE EDİLMİŞTİR. BU ALANDA “KEBECİ CAFE VE RESTAURANT” OLARAK ETLİ EKMEK, IZGARA VE FAST- FOOD ÇEŞİTLERİ, HAFTA SONUNA ÖZEL AÇIK BÜFE KAHVALTISI VE 250 KİŞİYE ULAŞAN TOPLU YEMEK ORGANİZASYONLARIYLA TÜM MÜŞTERİLERİNE HİZMET VERMEKTEDİR.
AYRICA 2017 YILINDA KASTAMONU’MUZUN YÖRESEL ÜRÜNLERİNDEN OLAN PASTIRMA VE SUCUĞU, KENDİ TESİSİNDE, KENDİ MARKASI VE KALİTESİYLE, HERHANGİ BİR MAKİNA VE EKİPMAN KULLANMADAN, TAMAMEN HİJYENİK VE DOĞAL BİR ORTAMDA ÜRETMEYE BAŞLAMIŞTIR.
İNŞAAT SEKTÖRÜNDE DE İLERLEMEYE DEVAM EDEN KEBECİ, 2020 YILI AĞUSTOS AYINDA, İNÖNÜ MAHALLESİ, TAŞKÖPRÜ YOLU ÜZERİNDE BAŞLAYAN 3600M2’LİK İŞYERİ VE 126 KONUTTAN OLUŞAN CADDE LOFT PROJESİNİ TAMAMLAYARAK KASTAMONU HALKININ HİZMETİNE SUNMAKTA, KALİTE VE SAĞLAMLIĞIYLA YAŞANABİLİR ALANLAR OLUŞTURMAK İÇİN YARINLARIN TEMELİNİ GÜVENLE ATMAYA DEVAM ETMEKTEDİR.