Kebeci üretimde de iddialı

Perakende mağazacılıkta zincir mağazalara Kastamonu’da nal toplatan Kebeci AVM, pastırma ve sucukla giriş yaptığı üretim alanında da mesafe almaya başladı.

Merkez Arız köyünde kurdukları ve üç yıldır faaliyette olan pastırma-sucuk üretim tesisi hakkında bilgi veren Kebeci AVM’nin sahibi Zeki Kebeci, yıllık üretimlerinin 10 tona, çalışan sayısının ise 350’ye ulaştığını açıkladı.

Kebeci Alışveriş Merkezi (AVM) sahibi Zeki Kebeci Kastamonu Merkez Arız Köyü’nde kurmuş olduğu Pastırma ve Sucuk Tesisi hakkında açıklamada bulundu.

Zeki Kebeci, şunları söyledi: “Kastamonu Merkez Arız köyünde bulunan yerimize pastırma ve sucuk üretim tesisi kurduk. Tesisimiz 3 yıldır faaliyet gösteriyor. Kastamonu yöresinden almış olduğumuz yüzde 100 dana etini hijyenik ve doğal ortamlarda ata kültürümüze de uygun olarak işinin ehli ve uzmanı ustalarımızla işleyip halkımızın hizmetine sunuyoruz. Kebeci olarak hizmet sektörünün yanı sıra üretim ve imalat sektörüyle de hem istihdama katkı sunmak hem de halkımıza şehrimizin vazgeçilmezi olan pastırma ve sucuğu en doğal ve en orijinal şekilde kendi markamızla üretip hem Kastamonu halkımıza hem de ülkemize sunmaktan dolayı da büyük mutluluk duyuyoruz. Kendi tesislerimizde senelik 10 ton civarında ürettiğimiz marka ürünümüz pastırma ve sucuklarımızı iki alışveriş merkezinde satışını gerçekleştiriyoruz. 350 civarında çalışanımızla hizmetimiz sürdürüyoruz, çalışan sayımızı daha da artırmak için yeni yatırımlar da yapmayı planlıyoruz. Biz Kastamonu’yu seviyoruz, biz işimizi seviyoruz,”